Skip to Content Information Center
Lexmark MX410

Lexmark MX410

Ładowanie zasobników

  UWAGA — NIEBEZPIECZEŃSTWO USZKODZENIA CIAŁA:  Aby zmniejszyć ryzyko niestabilności sprzętu, każdy zasobnik należy ładować oddzielnie. Dopóki nie będą potrzebne, wszystkie pozostałe zasobniki powinny być zamknięte.

 1. Wyciągnij całkowicie zasobnik.

  Uwaga:  Nie należy wyjmować zasobników w trakcie drukowania zadania ani gdy na wyświetlaczu drukarki widoczny jest komunikat Zajęta. Może to spowodować zacięcie nośnika.

 2. Ściśnij występ prowadnicy szerokości i przesuń ją w położenie zgodne z rozmiarem ładowanego papieru.

 3. Ściśnij występ prowadnicy długości i przesuń ją w położenie zgodne z rozmiarem ładowanego papieru.

  Uwagi:

  • W przypadku niektórych rozmiarów papieru, np. Letter, Legal i A4, ściśnij występ prowadnicy długości i przesuń ją do tyłu w celu dostosowania jej do długości papieru.
  • Przy ładowaniu papieru o rozmiarze Legal prowadnica długości jest wysunięta poza podstawę, co naraża papier na działanie kurzu. W celu ochrony papieru można nabyć oddzielnie osłonę przed kurzem. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z działem obsługi klienta.
  • W przypadku ładowania do standardowej tacy papieru o rozmiarze A6 ściśnij występ prowadnicy długości i przesuń ją w kierunku środka tacy w położenie zgodne z rozmiarem A6.
  • Ustaw prowadnice długości i szerokości zgodnie z rozmiarem papieru, korzystając ze znaczników rozmiaru papieru umieszczonych na dnie tacy.
 4. Zegnij arkusze w jedną i w drugą stronę, aby je rozdzielić, a następnie przekartkuj stos. Nie składaj ani nie marszcz papieru. Wyrównaj krawędzie stosu, opierając go na płaskiej powierzchni.

 5. Załaduj stos papieru.

  Uwagi:

  • W przypadku stosowania papieru makulaturowego lub z nadrukiem załaduj go stroną przeznaczoną do zadrukowania skierowaną w dół.
  • Załaduj papier perforowany w taki sposób, aby otwory na górnej krawędzi arkusza były skierowane w stronę przodu tacy.
  • Załaduj papier firmowy stroną przeznaczoną do zadrukowania skierowaną w dół, górną krawędzią arkusza w kierunku przodu tacy. W przypadku wydruków dwustronnych załaduj papier firmowy stroną przeznaczoną do zadrukowania skierowaną w górę, dolną krawędzią arkusza w kierunku przodu tacy.
  • Upewnij się, że stos papieru nie wykracza poza wskaźnik maksymalnego wypełnienia papierem z boku prowadnicy szerokości.
 6. Włóż zasobnik.

 7. W menu Papier w panelu sterowania drukarki ustaw typ i rozmiar papieru odpowiadający papierowi załadowanemu do zasobnika.

  Uwaga:  Ustaw prawidłowy rozmiar i typ papieru, aby zapobiec jego zacięciom i problemom z jakością wydruku.

Czy ten artykuł był pomocny?
Top