Skip to Content Information Center
Lexmark CX860

Tepsileri yükleme

DİKKAT—DEVRİLME TEHLİKESİ:  Donanımın arızalanma riskini azaltmak için her tepsiyi ayrı ayrı yükleyin. Diğer tüm tepsileri kullanılmadıkları sürece kapalı tutun.

 1. Tepsiyi dışarı doğru çekin.

  Not:  Kağıt sıkışmalarını önlemek için tepsileri yazıcı kullanılıyorken çıkarmayın.

 2. Kılavuzları, yüklediğiniz kağıtların boyutuyla eşleşecek şekilde ayarlayın.

  Not:  Kılavuzların konumunu ayarlamayla ilgili yardım için tepsinin altındaki göstergeleri kullanın.

 3. Kağıt kenarlarını yüklemeden önce esnetin, havalandırın ve hizalayın.

 4. Kağıtları yazdırılacak yüzü yukarı dönük şekilde yükleyin.

  Not:  Zarfları yalnızca isteğe bağlı zarf tepsisine yükleyin.

  Uyarı—Hasar Tehlikesi:  İsteğe bağlı zarf tepsisinde asla pullu, çıtçıtlı, kopçalı, pencereli, astarlı veya kendiliğinden yapışkanlı zarfları kullanmayın.

  Notlar:

  • Tek taraflı yazdırma işlemi için antetli kağıtları, başlık kısmı tepsinin sol tarafına gelecek ve yukarı dönük şekilde yerleştirin.
  • Çift taraflı yazdırma işlemi için antetli kağıtları başlık tepsinin sağ tarafına gelecek ve aşağı dönük şekilde yerleştirin.
  • Kaplama gerektiren tek taraflı yazdırma işleri için antetli kağıtları başlık tepsinin sağ tarafına gelecek ve yukarı dönük şekilde yerleştirin.
  • Kaplama gerektiren çift taraflı yazdırma işleri için antetli kağıtları başlık tepsinin sol tarafına gelecek ve aşağı dönük şekilde yerleştirin.
  • Önceden delinmiş kağıdı, delikleri tepsinin ön veya sol tarafına gelecek şekilde yükleyin.
  • Zarfları, kapak tarafı aşağı bakacak ve tepsinin arka tarafına yaslanacak şekilde yükleyin. Avrupa zarflarını, kapak tarafı aşağı bakacak ve tepsinin sol tarafına yaslanacak şekilde yükleyin.
  • Kağıdı tepsiye kaydırarak yerleştirmeyin.
  • Yığın yüksekliğinin maksimum kağıt doldurma göstergesinin aşağısında olduğundan emin olun. Aşırı yükleme kağıt sıkışmalarına neden olabilir.
 5. Tepsiyi takın.

  Düz kağıt dışında bir kağıt türü yüklüyorsanız Kağıt menüsünden kağıt boyutunu ve kağıt türünü, yüklü kağıtla eşleşecek şekilde ayarlayın.

Bu makale size yardımcı oldu mu?
Top