Skip to Content Information Center
Lexmark MX410

Lexmark MX410

Ładowanie nośników do podajnika uniwersalnego

Podajnika do wielu zastosowań można używać do drukowania na papierze o różnym rozmiarze i różnego typu albo na nośnikach specjalnych, takich jak karty, folie, etykiety papierowe i koperty. Można go tez używać do zadań wydrukowania jednej strony na papierze firmowym.

 1. Otwórz podajnik uniwersalny.

  1. Pociągnij przedłużenie podajnika uniwersalnego.

  2. Delikatnie pociągnij przedłużenie, aby całkowicie wysunąć i otworzyć podajnik do wielu zastosowań.

 2. Ściśnij występ na lewej prowadnicy szerokości, a następnie przesuń prowadnice dla ładowanego papieru.

 3. Przygotuj do załadowania papier lub nośniki specjalne.

  • Zegnij arkusze papieru w jedną i w drugą stronę, aby je rozdzielić, a następnie przekartkuj stos. Nie składaj ani nie marszcz papieru. Wyrównaj krawędzie stosu, opierając go na płaskiej powierzchni.
  • Folie trzymaj za krawędzie. Wygnij stos folii w jedną i w drugą stronę, aby rozdzielić arkusze, a następnie przekartkuj go. Wyrównaj krawędzie stosu, opierając go na płaskiej powierzchni.
  • Uwaga:  Należy unikać dotykania strony folii przeznaczonej do zadrukowania. Należy uważać, żeby jej nie porysować.

  • Przed załadowaniem zegnij stos kopert w jedną i w drugą stronę, aby je rozdzielić, a następnie przekartkuj je. Wyrównaj krawędzie stosu, opierając go na płaskiej powierzchni.
 4. Załaduj papier lub nośnik specjalny.

  Uwagi:

  • Nie wciskaj papieru ani nośników specjalnych do wnętrza podajnika do wielu zastosowań.
  • Wysokość papieru lub nośników specjalnych nie może wykraczać poza wskaźnik maksymalnego wypełnienia papierem znajdujący się na prowadnicach papieru. Umieszczenie zbyt dużej liczby arkuszy może spowodować zacięcia papieru.
  • Papier, karty i folie ładuj stroną do drukowania skierowaną w górę i górną krawędzią w kierunku drukarki. Aby uzyskać więcej informacji na temat ładowania folii, zapoznaj się z instrukcjami na ich opakowaniu.
  • Uwaga:  Przy ładowaniu papieru formatu A6 upewnij się, że przedłużenie podajnika do wielu zastosowań opiera się lekko na krawędzi papieru w taki sposób, aby kilka ostatnich arkuszy papieru pozostawało na miejscu.

  • Papier firmowy należy ładować stroną do druku skierowaną w górę, najpierw wkładając do drukarki górną krawędź. W przypadku wydruków dwustronnych załaduj papier firmowy stroną przeznaczoną do zadrukowania skierowaną w dół, dolną krawędzią do przodu.
  • Koperty należy ładować stroną ze skrzydełkiem skierowaną w dół i na lewo.
  • Ostrzeżenie — możliwość uszkodzenia:  Nie należy używać kopert ze znaczkami, wyściełanych, z klamrami, zatrzaskami, okienkami lub z samoprzylepnymi skrzydełkami. Koperty tego typu mogą poważnie uszkodzić drukarkę.

 5. W menu Papier w panelu sterowania drukarki ustaw rozmiar i typ papieru odpowiadający papierowi lub nośnikowi specjalnemu załadowanemu do podajnika do wielu zastosowań.

Czy ten artykuł był pomocny?
Top